rplanka.com

Svatební fotograf

Svatba S & J – Na kraji lesa

Wedding

Svatba L & J – Horní Bečva

Wedding

Svatba R & J – Dvůr Honětice

Wedding

Silvestrovská svatba – Prostřední Bečva

Wedding

Svatba M & L – Hutisko-Solanec

Wedding

Svatební fotograf Karlovice, Karolínka a okolí

Svatební den je plný nervózity, radostí, emocí a událostí, které se jako fotograf snažím vždy zachytit co nejlépe, jelikož jsou to právě momenty, ke kterým se v budoucnu budete ve svých vzpomínkách vracet vy ale i další generace a to skrze svatební fotografie v albu, či procházením si fotek v počítači.

Svatební fotograf je pravým pobočníkem nevěsty a ženicha, točí se všude kolem a mnohdy s novomanžely v tento den stráví daleko více času, než kdokoliv ze svatebčanů. Je všude, ale snaží se fotit tak, aby jste o něm zároveň věděli co nejméně a on tak mohl pořídit co nejvíce přirozené snímky bez nucených póz. Takovým fotografem jsem i já, pobíhám všude okolo, snažím se zachytit ty nejdůležitější situace, emoce, hledám správné místo, světlo, úhel pohledu a uvědomuji si Vaší důvěru ve mě.

Ve většině případů fotím po celý den svatby, od příprav nevěsty až po večerní párty, avšak svatbu chápu jako zásadní věc v životě, ctím soukromí každého a tak proto, vždy se svolením, prezentuji pouze jen několik málo fotografií z velkého Dne svatebčanů. Na fotografiích tak jsou především právě dva hlavní aktéři celého dění, veškeré ostatní fotografie jsou určeny pouze a jen pro oči členů rodiny, kamarády a ty, kterým jen samotní svatebčané umožní nahlédnout do dne, plného emocí, radostí, jednoduše všeho, co se událo a já, jako fotograf, dokázal zachytit.

Něco málo o svatebním focení

Poznávačka před svatbou:

Pokud má být svatba skvělá, pohodová, cool, je nutné, aby všichni přítomni byli naladěni na vlně, jako ženich a nevěsta a to stejné platí i pro ty, kteří svatbu zachycují (fotograf, kameraman), doprovázejí (muzika, koordinátor, moderátor). Proto se před každou svatbou scházím se snoubenci, abychom se vzájemně poznali, já jako fotograf zjistil, jaké jsou očekávání, požadavky a snoubenci poznali člověka, který je bude doprovázet, převážně, po celý jejich velký den a focení už bylo spíše jako jen nějaké blbnutí s fotoaparátem, mezi lidmi, kteří si nejsou cizí,

Focení svatby

Focení svatby chápu jako zachycení jednoho velkého příběhu, dne plného očekávání, nervózity, radosti, lásky, emocí,.. přesně taková svatba je. Proto jsem rád, když se snoubenci rozhodnou pro fotobalíček, který mi takovéto STORY umožní vytvořit. Není totiž pro fotografa větší odměnou, než to, když se manželé na fotografie podívají a ty je vždy, i po několika letech, vrátí zpět do doby, kdy si řekli své ano a tito dva znovu pocítí veškeré emoce, které zažívali ve svůj významný den.

 

Styl fotografie?

Nemyslím si, že existuje pouze a jen jeden styl svatebních fotografií a rozhodně nejsem milovník všemožných kýčů a kdečeho, co se právě objeví na sociálních sítích. Věřím v přirozenost, ve kvalitní snímky, které zachycují momentální náladu, napětí, radost, situaci.

Kolik stojím?

Nejdříve mi prosím dovolte, abych Vám gratuloval k rozhodnutí vstoupit do manželského svazku!

Cenotvorba je individuální a odvíjí se od vašich představ a požadavků. Pro zjednodušení jsem vytvořil 3 základní fotobalíčky, rozlišené dle obsáhlosti focení vašeho velkého DNE.

Zachycení svatebního dne: Příjezd svatebčanů, obřad, skupinové foto, portrétní focení

 • Fotografování po dobu maximálně 3.hodiny  (posléze dle domluvy)
 • Ze svatebního dne vyberu přibližně 150 fotografií, v plné kvalitě se základní úpravou
 • + 15ks vybraných fotografií s detailní úpravou a retuší (odstranění akné, retuše pokožky, odstranění rušivých elementů apod.)
 • Doprava do 30 km od Rožnova p.R. zdarma (každý další kilometr 6 Kč)
 • Fotografie předám v krásné dřevěné kazetě spolu s 20ks fotografií ve formátu 13x19cm, digitální data na USB flash disku

Před každou svatbou vyžaduji osobní schůzku, na které probereme detaily, harmonogram a vzájemně se poznáme, což prospěje následnému focení a pohodě při něm.

Zachycení svatebního dne v 6 hodinovém focení.

 • Fotografování po dobu 6.hodin  (posléze dle domluvy)
 • Ze svatebního dne vyberu přibližně 300+ fotografií, v plné kvalitě se základní úpravou.
 • + 15ks vybraných fotografií s pokročilou úpravou a retuší (odstranění akné, retuše pokožky, odstranění rušivých elementů apod.)
 • Doprava do 30 km od Rožnova p.R. zdarma (každý další kilometr 6 Kč)
 • Fotografie předám v krásné dřevěné kazetě spolu s 25ks fotografií ve formátu 13x19cm, digitální data na USB flash disku
 • Kompletní zálohování fotografií (data zalohována po dobu 24 měsíců)

Před každou svatbou vyžaduji osobní schůzku, na které probereme detaily, harmonogram a vzájemně se poznáme, což prospěje následnému focení a pohodě při něm.

Zachycení svatebního dne od ranních příprav, líčení a oblékání nevěsty, příjezd ženicha, fotografování průběhu svatebního obřadu, momentky, portrétní focení novomanželů, odjezd na svatební hostinu až po focení průběhu svatební hostiny/párty.

 • Fotografování po celý den (zpravidla do 18h., poté dle domluvy)
 • Ze svatebního dne vyberu přibližně 400-500 fotografií (někdy i více), v plné kvalitě se základní úpravou
 • + 20ks vybraných fotografií s pokročilou úpravou a retuší (odstranění akné, retuše pokožky, odstranění rušivých elementů apod.)
 • Doprava do 30 km od Rožnova p.R. zdarma (každý další kilometr 6 Kč)
 • Fotografie předám v krásné dřevěné kazetě spolu s 30ks fotografií ve formátu 13x19cm, digitální data na USB flash disku
 • Kompletní zálohování fotografií (data zalohována po dobu 24 měsíců)

Před každou svatbou vyžaduji osobní schůzku, na které probereme detaily, harmonogram a vzájemně se poznáme, což prospěje následnému focení a pohodě při něm.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Pole označená hvězdičkou jsou povinná
Jméno a Příjmení: *
Prosím, vyplňte toto pole.
E-mail: *
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Telefon: *
Slouží k potvrzení nabídky.
Prosím, vyplňte toto pole.
Termín svatby: *
Prosím, vyplňte toto pole.
Místo konání: *
Prosím, vyplňte toto pole.
Zpráva:
Prosím, vyplňte toto pole.
Odkud jste se o mě dozvěděli?
Tohle není povinné pole, ale má pro mě smysl...
Zvolte prosím nejdříve nějakou možnost.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Nejčastější otázky

Jak si tě mohu objednat?

Pro zabookování termínu je nutné mě kontaktovat. To je možné skrze formulář na tomto webu, facebook, instagram, email či telefonicky. Celou svatbu nejdříve zlehka probereme, abych věděl, jaké jsou požadavky na termín, provedení,… a až na základě shody vytvořím rezervaci zvoleného termínu.

Pracuješ vždy sám nebo i s asistentem?

Svatební den fotografuji sám či v případě zájmu se svou asistentkou, kdy jsme schopni zachytit den z více úhlů, fotografovat v jeden okamžik na více místech současně. Jsem rovněž v kontaktu s kameramany a dalšími fotografy, zde umíme vytvořit tzv.paparazzi dream team a zachytit den jak do fotografií tak i svatebního videa 😀

Pokud fotografuji sám a je potřeba přisvětlení či potřebuji pomoct s úpravou scény, většinou si na svatbě vyhlídnu někoho, kdo rád pomůže 🙂

Kdy obdržíme fotografie?

První 2-3 fotografie ze svatby dodávám většinou do 7 dní, které si můžete sdílet mezi rodinou a přáteli, například na sociálních sítích. Kompletní sada fotografií je pak předávána až po úplném dokončení, v dárkovém balení tak, jak je uvedeno u fotobalíčku a to zpravidla do 1-3 měsíců od data konání svatby, dle vytížení v danném období.

Dostanu fotografie pouze elektronicky a nebo i vyvolané?

Svatební fotografie předávám v dárkovém balení. Dostanete tak nápaditý obal, kde bude přítomen USB flashdisk s fotografiemi v elektronické podobě a dále i fotografie vyvolané, viz popis jednotlivých fotobalíčků.

Vyfotíš naší svatbu i v jiné zemi?

90% focení probíhá v ČR a většinou mě potkáte v okolí Rožnova pod Radhoštěm, Prostřední a Horní Bečvy, Valašského Meziříčí,.. ale ano, jsem připraven vycestovat i za hranice, abych vaší svatbu zachytil i v jiném prostředí. Samozřejmě, v těchto případech je cenotvorba zcela individuální.

Nevíme, jak pózovat nebo se tvářit, pomůžeš nám?

Samozřejmě. Chápu, že mnoho z vás pózuje pro fotoaparát poprvé, či zde sehrává své nervózita, napjatost z nové situace apod. Snažím se vždy najít cestu, jak focení zpříjemnit, udělat jej zábavné, jednoduše fotit v takovém formátu, že vám vše příjde spíše jako nějaké blbnutí s člověkem, kterému visí něco černého u krku 😀 Nebojte, vždy se to zvládne!

Umíš zařídit fotokoutek?

Jsem schopen zajistit fotokoutek či dnes velice populární focení ve stylu dříve známého Polaroidu, kdy se hosté vyfotí, instantní fotoaparát vyvolá do několika vteřin fotografii, hosté ji nalepí do fotoknihy a připíší vzkaz. Určitě se jedná o originální, osobitý doplněk/zábavu na svatbu, z čehož Vám zůstane rozhodně nezapomenutelná vzpomínka na svatební den.

Fotoaparát je jednoduché zařízení, s vlastní logikou focení (Nastavení probíhá automaticky dle světelných podmínek), s vlastním bleskem. Úkolem je tak pouze správně namířit (hledáčkem) a stisknout spoušť 🙂

Svatební FotoBox

Pokud chcete mít svatbu ještě více zajímavou a na úrovni, jsem Vám schopen zajistit tzv PhotoBox, což je jednoduše řečeno krabice na stativu, osazena špičkovým fotoaparátem a vlastním zábleskovým zařízením. Fotobox  má v přídi velký dotykový display, na kterém si svatebčané jednoduše vyberou, co a jak chtějí fotit, potrvdí a na displayi začne odpočet s náhledem scény. Po vyfocení vyjede z integrované tiskárny kvalitní fotografie, kterou pak mohou svatebčané nalepit do svatební knihy, či si jí vzít na památku. Fotografie jsou ve vysoké kvalitě, s formáty Instax či Polaroid se tak nedá srovnávat.

Umíš nám pomoci s dekoracemi na naší svatbu?

Svatební dekorace a guestbooky

Umím Vám zajistit i svatební fotoalbum pro nalepení fotografií z instaxu + další svatební dekorace, viz. www.bemira.cz , se slevou 5% z eShopových cen. Pokud si objednávku založíte sami, skrze eShop, do poznámky pouze uveďte „rplanka discount“ a sleva Vám bude po realizace započtena.

Svatební fotokniha

Na zvlášní požadavek jsem schopen zajistit kompletní realizaci svatební knihy z fotek, které Vám na svatbě pořídám. Cena je závisla na formátu a počtu stran. Nejběžnějším rozměrem je 28x21cm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

error: Radek Planka Photography